Úhrada členských poplatkov SLA 3D na rok 2023, licencie zdarma pre víťazov SP

Milí priatelia lukostrelci,

najskôr Vám chcem zaželať veľa zdravia, spokojnosti, úspechov a presné oko i chladnú hlavu v roku 2023. Máme za sebou veľmi úspešný a lukostrelecky bohatý rok 2022 a z hľadiska aktivít a súťaží, ktoré sme pre vás naplánovali, čaká nás veľmi bohatý 3D-čkarsky rok 2023.

Rád by som vám poskytol aktuálne informácie ohľadom platby členského pre rok 2023.

CENA LICENCIE:

Od 1.1.2023 je možné uhradiť za licenciu do SLA 3D. Suma licencie odsúhlasená VČS zo dňa 17.11.2022 bola odsúhlasená na sumu: 20 EUR - bez ohľadu na divíziu a vek.

LICENCIE ZDARMA:

Športovci, ktorí sa stali víťazmi Slovenského pohára SLA 3D 2022 majú v zmysle rozpočtu na rok 2023 a ako vďaku za ich dosiahnuté špičkové výkony licenciu SLA 3D na rok 2023 zdarma. Zoznam športovcov je uvedený v priloženom súbore:

ZOZNAM VÍŤAZOV SP SLA 3D v roku 2023

lukostrelci1.JPG lukostrelci2.JPG

*Ide celkovo o 46 športovcov. Týchto 46 športovcov má licenciu už automaticky uhradenú, nemusia robiť nič, už teraz sú v zozname členov pre aktuálny rok s uhradeným členským poplatkom.

NA PRIPOMENUTIE EŠTE INFORMÁCIE K PLATENIU:

Pre tých, ktorí si už nepamätajú, ako si to uhrádzali v minulom roku, tak zasielam zopár inštrukcií:

1/ Ak ste členom lukostrelckého klubu, tak požiadajte Administrátora vášho klubu pre styk so SLA 3D, aby skontroloval registráciu v SLA3D a uhradil za Vás členské.

2/ Ak si prvýkrát idete úhradu robiť sám, ste nový lukostrelec bez klubu, tak je potrebné urobiť si najskôr na stránke http://archery3d.sk/login REGISTRÁCIU (zadať meno, priezvisko, mail, heslo). Stanete sa Administrátorom/Správcom svojich strelcov.

3/ Každý, kto sa už zaregistroval, sa musí následne prihlásiť http://archery3d.sk/login (mail, heslo). Pokiaľ ste sa v minulosti registrovali a nepamätáte si heslo, tak kliknite na stránke tu: https://www.archery3d.sk/obnovit-heslo

Tam vypíšete svoju emailovú adresu a následne v doručenom emaile kliknete na link, kde si zadáte nové heslo: Toto je vzorový email, ktorý vám príde do emailu:

link.JPG

4/ Po Prihlásení uvidíte zoznam členov SLA 3D, ktorých spravujete z minulosti, prípadne si tu môžete pridať nových cez zelené tlačidlo "PRIDAŤ LUKOSTRELCA" (ak chcete byť novým člen, tak si pridáte seba). Každému členovi, ktorého spravujete ako Administrátor, je možné editovať profil (meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu, divíziu luku, email a mobil, ako aj titulnú fotografiu).

Ak si chcete pridať členov, ktorí už v minulosti mali licenciu, ale spravoval ich niekto iný, tak pošlite žiadosť o pridanie člena na malek(zavináč)archery3d.sk. Tento presun od jedného Administrátora k inému neviete urobiť sami.

Výber osôb, ktorým chcete uhradiť členský poplatok, si vyklikáte zo zoznamu lukostrelcov tak, že ich označíte pre úhradu:

uhrada.JPG

5/ Následne vykonáte platbu za členské do SLA3D. Členský príspevok do SLA3D je jednotný pre všetky vekové kategórie 20 EUR. Platba sa vykonáva online cez internetbanking, prevodný príkaz, alebo je možné platiť platobnou kartou. Odporúčame platbu kartou, pretože tam nemáte ako zle uviesť číslo účtu, či popis platby. Po platbe kartou platba a napárovanie platieb prebieha pár sekúnd. Pri platbe prevodom to môže trvať aj niekoľko dní.

Pre tých, ktorí nemali doteraz licenciu, systém im automaticky vydá číslo licencie, ktoré im príde do emailu.

6/ Noví členovia musia odoslať na info(zavináč)archery3d.sk vyplnený a podpísaný súhlas so spracovaním osobných údajov. Ak ste mladší ako 18 rokov, použite súhlas so spracovaním osobných údajov, ktorý podpíšu vaši rodičia (všetko nájdete na stránke a príde to aj do mailu).

Všetko je podrobne popísané tu: http://archery3d.sk/ako-ziskat-licenciu-sla3d, kde nájdete aj manuál na úhradu členských poplatkov: NÁVOD NA ÚHRADU V PDF - KLIKNI SEM

KONTROLA ÚDAJOV LUKOSTRELCOV KLUBOV

Ak ste správcom vášho klubu voči SLA 3D (robievate zvyčajne úhrady za klub), tak si pozrite stránku: http://archery3d.sk/login (ak sa mení správca klubu - tak nás kontaktujte, urobíme zmenu)

Tam máte zoznam členov, za ktorých ste v minulom roku uhrádzali licencie. Ak sa nič nemení, tak stlačíte tlačidlo "Zaplatiť". Najrýchlejšou úhradou je úhrada cez platobnú/kreditnú kartu, ktorú pre jednoduchosť odporúčame všetkým.

nauhradu.JPG

  • pred úhradou skontrolujte, či všetci členovia sú členmi Vášho klubu
  • tlačidlom "Odobrať" môžete vymazať niektorých členov z databázy
  • pred úhradou si preklikajte každého člena, či tam máte všetky údaje o strelcoch a vyplnené všetky políčka

ZOBRAZ LUKOSTRELCOV

  • tu si môžete pozrieť všetkých lukostrelcov, ktorých ste teraz, alebo v minulosti spravovali (sú tam napr. osoby, ktoré mali uhradenú licenciu v predchádzajúcich rokoch, alebo sa registrovali pod Vami)
  • ak od Vás prestupuje určitý člen do iného klubu, alebo si chce svoj účet spravovať sám tak si ho zo svojho zoznamu vymažete

PRIDAŤ ČLENA

  • pokiaľ sa členom Vášho klubu stal doteraz individuálny člen (ktorý predtým nebol členom iného klubu), tak je možné pridať si ho do do vlastnej správy. Ale pozor, presun od spravovania jeho profilu od pôvodného Administrátora neviete urobiť sami, musíte o to požiadať mailom.

ODSTRÁNIŤ ZO SPRÁVY

  • ak prestanete byť správcom (administrátorom) Vášho klubu, tak je možné si túto kompetenciu vymazať

KONTROLA ČLENOV KLUBOV

Pre každého člena Vášho klubu si skontrolujte, či máte pri ňom uvedený aj názov klubu. Ak nie, tak je postupovať cez tlačidlo "Pridať člena". Inak bude tento športovec vedený ako individuálny člen.

POVINNÉ ÚDAJE PRE KAŽDÉHO:

Chcem poprosiť každého individuálneho člena, správcov administrátorského účtu za kluby, aby prekontrolovali pred úhradou všetky údaje na lukostrelcov. Je nutné, aby každý mal uvedenú emailovú adresu (kto nemá, napr. deti, môže to byť email rodiča), ako aj poštovú adresu a ostatné údaje potrebné k registrácií. Tieto údaje sú potrebné pre hladké prihlasovanie na súťaže (email), ako aj vykazovanie databázy voči štátnym organizáciám. Kvôli kompletizácií databázy údajov našich členov je potrebné pri jednotlivých členoch uvádzať nové údajové políčka: ulica, súpisné číslo, mesto, PSČ, okres, rodné číslo. Databáza v takejto štruktúre musí byť z dôvodu povinných údajov, ktoré budeme potrebovať pri žiadostiach o peniaze z verejných zdrojov. Citlivé údaje ako dátum narodenia, adresa, rodné číslo, email, mobil nie sú prístupné verejnosti a sú spracovávané len na účely žiadostí.

SKONTROLUJTE SI MAILOVÚ ADRESU - V ROKU 2023 BUDEME POSIELAŤ NOTIFIKáCIE

V roku 2023 zavedieme začiatkom roku mailové notifikácie na šúťaže pre našich členov. Čiže príde email po prihlásení na súťaž, pred ukončením prihlasovania apod. Bude možnosť cez link meniť údaje v prihláške (napr. počty obedov, divíziu apod.). Preto je naozaj nevyhnutné, aby každý mal vo svojom profile správnu emailovú adresu!Časté otázky, ktoré ste sa nás v poslednej dobe pýtali:

Snímka.PNG

Ako individulny člen som v minulom roku síce členské uhradil, ale už som zabudol svoje heslo. Neviem sa tam prihlásiť. Neviete mi poslať moje heslo?

Odpoveď: Ak ste zabudli svoje heslo, ale viete svoju emailovú adresu, nemáte problém. Už funguje nová funkcionalita na reset hesla, pričom vám doručíme do emailu nový aktivačný email s možnosťou zadania nového hesla. Reset hesla nájdete tu:

obnovenie.png


Bol som členom klubu, ale klub sa nám rozpadol a založili sme si nový. Ako sa presunúť zo starého klubu do nového?

Odpoveď: Zaregistrujte sa na stránke http://archery3d.sk/login, kde si vytvoríte profil administrátora. Starý administrátor z pôvodného klubu si v záložke "Moje kluby" v zelenom "Zozname lukostrelcov" vyroluje zoznam lukostrelcov, ktorých spravoval. A tohto prestupujúceho člena si vymaže zo svojho zoznamu.

Potom pošlite meno lukostrelca na malek(zavináč)archery3d.sk s informáciou, pod akého Administrátora má byť presunutý.

Tu je vidno, kde sa lukostrelec vymazáva červeným tlačidlom "Odstrániť" zo správy pôvodného Administrátora / Správcu:

výmaz.PNG


V minulom roku som strieľal TRRB, ale už som prešiel na BB. Ako si to mám upraviť, aby mi pri prihlasovaní na súťaž ihneď nahadzovalo túto novú divíziu luku?

Odpoveď: Toto vykoná editáciu profilu lukostrelca Váš Administrátor v klube, ktorý robil aj úhrady. (ak ste si to hradili sami, tak ste to Vy).


Kedy dostaneme nové kartičky s licenciami pre tento rok?

V profile lukostrelca je možné stiahnuť si novú PDFkovú licenciu pre tento rok, ktorú si vytlačíte a zalaminujete, ak ju budete potrebovať. Bude na nej aj fotografia, ktorú ste si uložili v profile. Licenčnú kartičku SLA 3D treba mať pri sebe najmä pri cestách do zahraničiach, kde ju môžu vyžadovať (napr. polícia), ak budete mať pri sebe zbraň - luk.


Ako si zmením fotografiu na licencií?

V profile lukostrelca tak môže urobiť váš Administrátor, ktorý fotku len jednoducho vymení. Táto fotografia sa použije aj na kartičku s licenciou, taktiež miniatúra tejto fotografie sa zobrazuje v zozname prihlásených na súťaži pri danom strelcovi.


Môžem zaplatiť za členské v hotovosti?

Odpoveď: Členské sa v hotovosti platiť nemôže. Ak nie ste dostatočne technicky zdatní, tak poproste niekoho (kamaráta lukostrelca), aby si Vás zaregistroval pod seba a úhradu uskutočnil on. Ako najjednoduchší spôsob odporúčame platbu kartou!


Môžete mi poslať číslo účtu, kam to mám uhradiť?

Odpoveď: SLA 3D má svoj účet, ale ten sa napriamo nepoužíva na úhrady členského. Preto ho ani nezverejňujeme pre verejnosť. Ak chcete uhradiť členské prevodom, tak váš Administrátor si môže vybrať najskôr z platby kartou, alebo cez Internet Banking alebo prevodom:

Snímka.PNG

Pri výbere Internet banking / prevod, sa zobrazia banky a čísla účtov + pokyny k platbe pri kliknutí na logo vašej banky. Ak máte banky: SLSP, VUB, ČSOB, TB, Poštová banka, tak uhradíte cez Internetbanking danej banky.

banky.JPG

Ak mám inú banku, alebo potrebujem podklad k úhrade, tak potom kliknite na logo "Iná banka?" a tam Vám vygeneruje číslo účtu a popis platby, ktorý je potrebné zadať. Tu naozaj nezabudnite na ten popis platby, inak sa platba nenapáruje a vráti sa vám automaticky späť. Zo skúsenosti viem, že ak rovnaké číslo zadáte aj ako variabilný symbol, nič tým nepokazíte. Hlavné je ale nezabudnúť zadať toto číslo bez dajakého ďalšieho komentu do políčka popis platby.

ina banka.JPG

Odporúčame platbu kartou, tam to prebehne všetko bez problémov a ihneď!


V minulom roku som spravoval viac členov, niektorí teraz ešte nevedia, či budú členmi v SLA 3D. Ako môžem uhradiť iba za niektorých?

V profile nájdete zoznam lukostrelcov, z ktorých si vyklikáte iba tých, za ktorých chcete urobiť úhradu. Ak sa neskôr rozhodnú aj ďalší lukostrelci zo zoznamu uhradiť si členské SLA 3D, tak ich jednoducho vyklikáte v zozname a uhradíte členské.


Chcem uhradiť naraz veľkú skupinu lukostrelcov?

Je možné uhradiť naraz aj za väčšie skupiny lukostrelcov. Chyba, ktorá sa vyskytovala v minulosti pri úhradách väčšej skupiny, bola už odstránená a všetko funguje bez problémov aj s väčšími skupinami.


Kto mi vie pomôcť a poradiť pri úhrade členského?

Odpoveď: kľudne kontaktujte Petra Málka (malek @ archery3d.sk), príp. telefonicky. Poradí, čo treba.


Ako viem, že vám moja úhrada členského nabehla?

Odpoveď: Väčšina úhrad naskakuje ihneď (napríklad úhrada kartou), niektoré úhrady prevodom trvajú 1-2 pracovné dni. Skontrolujte si po 3 dňoch stránku http://archery3d.sk/lukostrelci, kde je zoznam všetkých členov s platnými licenciami v tomto roku. Ak tam budete, tak úhrada prebehla OK. Ak tam nebudete, tak píšte a pošlite detaily Vašej úhrady, aby sme to prekontrolovali, kde nastala chyba.


Veríme, že úhrady členského do SLA 3D prebehnú hladko. Ak bude dajaký problém, neváhajte ma kontaktovať, určite Vám rád pomôžem.

Ing. Peter Málek - predseda a hospodár SLA 3D

email: malek@ archery3d.sk

Posted in Dôležité, Hospodárska komisia on jan 30, 2023

Partneri:
Sme členmi
European archery association 3D
Partnerské organizácie
Česká 3D lukostřelba