SLA3D
Slovenská lukostrelecká asociácia 3D

Hlavný partner SLA3D:

3D lukostrelecký turnaj na Bielej Skale
03.04.2022 - 03.04.2022     BIELA SKALA    

Prihlásenie:

Na súťaž je možné prihlásiť sa do 31.03.2022 - 12:00, online odhlásenie je možné len do 31.03.2022 - 12:00

Organizátor:

Lukostrelecký klub ELÁN
Organizátor - Ing. Michal Velčík, luk@luk.sk, 0910 90 90 88
Riaditeľ súťaže - Ing. Michal Velčík
Hlavný rozhodca - Ing. Michal Velčík

Adresa:

BIELA SKALA, 900 89 Častá

Mapa:

GPS: 48.413166, 17.284766


Otvoriť mapu

Pravidlá:

3D okruh bude pozostávať z 28 terčov – 3D figurín, strieľať sa bude jeden okruh po 2 šípy na každý terč. 3D okruh  bude mať asi 1,5 km, všetky terče sú v členitom lesnom areáli a priľahlom lese s prevýšeniami, terče budú aj na lúke, je tam aj jazierko, strieľať sa bude teda aj cez vodu.

Na súťaž je vítaný každý, kto má luk a šípy, tak rekreační začínajúci a príležitostní lukostrelci ako aj skúsení súťažní lukostrelci každej vekovej kategórie, každý v kategórii svojho typu luku (deti, ženy, muži, seniori). Tento pretek je aj pre hobby lukostrelcov, ktorých tradične býva väčšina, je vytvorená aj HOBBY kategória pre dospelých, teda úplných nováčikov !

Divízie lukov, do ktorej sa môžete prihlásiť:

* PBHB do 63´´ – tradičné luky /primitívne luky bez výrezu na uloženie šípu – maďarský luk, mongolský, skítsky,-jazdecký luk/ len drevené šípy sú povolené v tejto kategórii
*Longbow min 64´´ LB (dlhý anglický priamy luk, aj s výrezom) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Tradičný longbow TRLB min 64´´ (dlhý anglický priamy luk, bez výrezu) len drevené šípy (ak sú iné šípy (dural/karbón, tak je to už kategória TRRB)
*Olympijský luk OL/športový reflexný luk so zameriavačom, dlhé stabilizátory
*Kladkový luk (HU- kratší lovecký luk / CU – zameriavač s lupou, dlhé stabilizátory ),
*BB barebow – holý luk bez stabilizátorov a zameriavačov /športový reflexný alebo lovecký luk bez zameriavača/ kovový stred luku, alebo aj drevený stred s opierkou a základkou, závažie/
*TRRB tradičný reflexný luk (len drevený stred, plastová základka alebo výstelka, bez závaží a bez gumových tlmičov)

Vekové kategórie:

1/Deti do 12 rokov vrátane (ešte nemali 13 rokov) všetky divízie lukov strieľajú z najkratších vzdialeností (biely kolík), maximálna strelecká vzdialenosť je 15 metrov. Patria sem aj deti do 12 rokov so zameriavačom (aj deti kladkový luk do 12 rokov).
2/Tradičné luky PBHB, longbow a holé luky BB strieľajú z modrého Kolíka (stredná vzdialenosť), maximálna vzdialenosť je 27 metrov. Aj juniori a deti od 13+ rokov.
3/ Olympijské luky so zameriavačom strieľajú z najdlhších vzdialeností ako kladkové luky (červený kolík).
4/ Kladkové luky strieľajú z najdlhších vzdialeností (červený kolík). maximálna vzdialenosť je 45 m. Deti 13-15 rokov (ak ešte nemali 16 r.) kladkový a olympijský luk strieľajú z modrého Kolíka.
5/ Hobby kategória sú juniori a dospelí so skúsenosťou s lukostreľbou do 1 roka strieľajú z najkratších vzdialeností biely kolík (do 15m) všetky luky okrem kladkových lukov (hobby -začiatočníci kladkové luky dospelí môžu strieľať z modrého kolíka do 27 m.) Hobby kategória umožňuje štart do súťažnej lukostreľby a to streľbou z malej vzdialenosti, ak máte málo skúseností alebo sa necítite na štandardnú vzdialenosť, prihláste sa práve do tejto kategórie.

Súťaž sa koná pod záštitou Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D a je organizovaná podľa jej bezpečnostných , športových a organizačných štandardov.

Divízie:

HU, CU, TRLB, TRRB, OL, BB, PBHB

Vekové kategórie:

Deti do 12,99, Kadet 13+, Senior 18+, Veterán 55+

Štartovné:

Obedy:

Štartovné neobsahuje obed. Cena obedu: 5,50€

Druh obedu: Ddivinový guláš a pre vegetariánov bude vegetariánska verzia gulášu. K dispozícii bude bufet s občerstvením po celý čas súťaže.

Program:

8:00 – 9:45 príchod a prezentácia účastníkov

8:00 – 9:45 tréning na terče na cvičnej strelnici

10:00 – 10:15 privítanie účastníkov, rozlosovanie

10:30 – 15:30 pretek

12:30 -14:00 – obed priebežne počas peteku

15:30 – 16:30 približný čas vyhodnotenia a ukončenia preteku

Súťaž sa koná pod záštitou Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D a je organizovaná podľa jej bezpečnostných , športových a organizačných štandardov.

Ocenenie:

Vyhodnocuje sa kategória, v ktorej sú zastúpení aspoň 4 strelci, platí to aj pre kategórie žien, veteránov a juniorov strieľajúcich z rôznych lukov. Ak nie je dosť strelcov, tak sa najbližšie kategórie spájajú. Pre víťazov sú pripravené medaile.

Ubytovanie:

Link na areál:   https://bielaskala.com/index.php/home-alias 

Pre ubytovanie v sobotu 2. apríla v areáli volajte čím skôr, je len limitovaný počet miest !
(20 Eur na osobu, raňajky švédske stoly 10 Eur, pre rezerv. volajte číslo 0918 986808 )


Iné:

Apelujeme na strelcov, aby sa snažili zviezť a spájať v autách kvôli obmedzenému počtu miest na parkovanie v areáli. Pred vstupom do zvernice bude stáť asistent na parkovanie a ten bude púšťať do zvernice len autá s naplnenou kapacitou (min. 3 ľudia). Preto je lepšie ak ľudia, ktorí sú v aute samostatne alebo dvaja prídu najprv na parkovisko Červeného kameňa a tam sa buď pridajú k niekomu do auta alebo niekoho zoberú do svojho auta. Ak sa naplní kapacita áut, ktoré môžu byť v areáli, autá budú presmerované asistentom na záchytné parkovisko na ČK, odkiaľ ľudí odvezieme do areálu (cca 5 km). To isté platí aj pre tých, ktorí chcú prísť už v sobotu, s nimi sa dohodneme na mieste ako s parkovaním. ČK.   GPS parkoviska ČK : 48.395347, 17.332378 

 

Strelci štartujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinní dodržiavať prevádzkový poriadok v areáli. Usporiadateľ nenesie zodpovednosť za škody, ktoré vzniknú nedodržiavaním pravidiel 3D lukostreľby na cvičnej strelnici a 3D okruhu. Deti do 12 rokov môžu strieľať 3D okruh len v sprievode rodiča alebo zodpovednej osoby.

Odporúčame:
Sme členmi
European archery association 3D


Partnerské organizácie
Česká 3D lukostřelba